PRACOWNIA

Pracownia Projektowa Architectus została założona 23 lipca 2006 roku.

Założycielem i głównym projektantem biura architektonicznego jest architekt Szymon Chomicki (dyplom WA PB 2002), który posiada uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń nr 5/WMOKK/2007 oraz jest wpisany na listę członków Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izby Architektów pod numerem WM-0184.

Specjalizujemy się w tworzeniu współczesnej, ponadczasowej architektury w nawiązaniu do cech charakterystycznych dla tradycyjnej zabudowy regionu Warmii i Mazur. Nawiązanie to nie jest zauważalne od razu, ale celowo wplecione w detale i elementy nowoczesnej architektury.

W przeciągu kilku lat dotychczasowej działalności pracowni wypracowaliśmy metody sprawnego opracowywania projektów budowlanych i stworzyliśmy zespół wykwalifikowanych projektantów branżowych. Współpracując jednocześnie z firmami geodezyjnymi, geologicznymi, rzeczoznawcami przy uzgadnianiu projektów budowlanych oraz współdziałając ściśle z lokalną administracją publiczną, możemy zaoferować Państwu kompleksową obsługę realizacji inwestycji.

Projekty, które powstają w naszym biurze architektonicznym są traktowane indywidualnie w oparciu o warunki określone w planie miejscowym lub w warunkach zabudowy. Ograniczenia w zagospodarowaniu działki, wymogi planu miejscowego czy warunków zabudowy są da naszego zespołu projektantów źródłem dodatkowej inspiracji. Dzięki tym niedogodnościom ma szansę powstać oryginalna architektura właściwa dla danego miejsca. Każdy z tych projektów określają cechy wspólne. Powstaje architektura o prostej konstrukcji, funkcjonalnym wnętrzu, dopracowanym detalu, ale jednocześnie o nowoczesnej i atrakcyjnej bryle budynku. Wszystkie te cechy sprawiają, że trafiają do nas klienci, którzy oczekują architektury reprezentatywnej dla naszego biura. Zadowolenie i udana współpraca z inwestorami, dla których mieliśmy przyjemność pracować generuje coraz to nowe zlecenia. Klienci wracają do naszego biura po kolejne projekty, lub polecają naszą pracownię swoim znajomym. Polecenie jest najlepszą formą uznania dla naszej pracy.

Architekt Szymon Chomicki

 Poniżej prezentujemy logotypy naszych Inwestorów, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.

BisztynekUM SępopolUG Szczytno 300x258

NBPBGŻPKO BP

Bank SpółdzielczyIzba RolniczaKudypy

UM Myszyniec  Przem-GriCairo